Szukaj opon

Opony w rozmiarze 215/50 R17 są niskoprofilowe i można je zakładać nie tylko na samochody sportowe, ale również te duże, rodzinne z segmentu D. Oferta, jak łatwo zauważyć w naszym sklepie, jest zróżnicowana – znajdą się ekonomiczne rozwiązania, jak i nieco droższe z lepszymi parametrami, jednak od kierowcy, stylu jazdy i pokonywanych tras jest zdeterminowany wybór odpowiedniego ogumienia. Rozmiar 215/50 R17 najczęściej jest zakładany na takie samochody jak: Audi S4, ale również Volvo V60 czy Mitsubishi Eclipse.

ECE-R 30 to przepisy, które obowiązują w całej Europie i mówią o tym, w jaki sposób oznaczać opony, aby były one zrozumiałe w odczytywaniu. Przede wszystkim, wszelkie parametry powinny znajdować się na oponie – po boku w postaci liczb i liter.

W przypadku rozmiaru 215/50 R17 powyższe liczby informują o:

215 – jest to wartość, która odnosi się do przekroju. Zawsze podawana w milimetrach, choć obarczona drobnym błędem (jak w tym przypadku, opona ma 215 mm +/- kilka milimetrów), jest to dopuszczalne przez producentów ogumienia.

50 – wartość procentowa profilu opony. Liczymy go dzieląc szerokość do wysokości opony.

R – jak radialna – jest to jedna z konstrukcji opony. Jeżeli w oznaczeniu pojawia się ta litera, oznacza że ma taką właśnie budowę.

17 – mówi o tym, na jaką średnicę felgi można założyć daną oponę.

  • Zobacz jak odpowiednio dobrać oponę do twojego auta.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl