Szukaj opon

Opony terenowe bardzo często muszą pracować w ciężkich i niesprzyjających warunkach. Dlatego mieszanka gum, z których są wykonane powinna charakteryzować się znacznie lepszą wytrzymałością na zniszczenia i uraz niż chociażby opony do samochodów osobowych.

Na rynku rozróżniamy dwa rodzaje opon, które są przeznaczone do samochodów terenowych z napędem 4x4 oraz do SUVów:

  • opony diagonalne – które zdecydowanie polecamy do bardzo trudnych warunków – błoto, woda, nierówności w terenie. Charakteryzują się przede wszystkim wysokim wskaźnikiem odporności na zniszczenia, ale i idealną trakcją nie tylko na suchej nawierzchni, ale i błotnistej. Opony te, choć świetne w terenie, mogą być sporym utrudnieniem na tradycyjnej, asfaltowej drodze. Powodują wysokie zużycie paliwa, ale i utrudnione prowadzenie auta,
  • opony radialne – jest to kompromis dla opon diagonalnych i tradycyjnych do samochodów osobowych. Producenci samochodów terenowych, SUVów, a nawet tych mniejszych chętnie sięgają po takie ogumienie, jako „seryjne” do swoich modeli aut.

Opony do jazdy terenowej można podzielić jeszcze na inne kategorie, chociażby cenowe, klasy czy ze względu na bieżnik. Jednak najważniejszym wskaźnikiem w przypadku opon terenowych jest indeks ładowności, który determinuje wytrzymałość samej gumy.

Jeżeli mają Państwo problem z doborem idealnego ogumienia do swojego auta terenowego lub SUVa oraz do charakteru jazdy, służymy pomocą. Chętnie doradzimy najlepsze rozwiązanie z możliwych i ekspresowo dostarczymy nowe opony terenowe do Państwa domu. Postaramy się przedstawić takie modele, które będą przyjemne dla kieszeni, ale i zapewniały bezpieczeństwo, stabilność i idealną trakcję – w zależności od podłoża, po jakim jeździ Państwa auto.

  • Zobacz jak odpowiednio dobrać oponę do twojego auta.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl