Szukaj opon

Jak kupować opony?

Jak kupować opony oraz jak wyglądają zakupy w R18.pl - Opony szybko i tanio.

Jak kupić opony. Jak się do tego zabrać. Na samym początku musimy znać rozmiar naszej opony. Bez rozmiaru opony nie kupimy dobrych opon które będą pasowały do naszego pojazdu. Kupienie właściwego rozmiaru opony wpływa na bezpieczeństwo i komfort podróży. Dodatkowo parametry techniczne naszego pojazdu określają jakie powinien mieć opony.  Nie ważne czy jest to samochód osobowy , samochód dostawczy powinniśmy znać rozmiar opon naszego pojazdu.  Sposoby na odnalezienie rozmiaru opony.

 

1. Rozmiar na boku naszej obecnej opony

Rozmiar opony w najprostszy możliwy sposób możemy odnaleźć na boku naszej opony.

Wystarczy podejść do naszego samochodu schylić się do koła i na na boku opony odczytać rozmiar. 

 oznaczenie opon rozmiar

 

Przykładowo na powyższym obrazku widzimy Symbol producenta opony czyli w naszym przypadku Continental. Następnie poniżej mamy podany rozmiar 225/50 R 17 

 225 50 R17 98H

 225 - szerokość nominalna opony podana w mm. Czyli nasza podana opona ma 225 mm szerokości. 

 50  - tzw. profil opony  wskazuje związek pomiędzy wysokością boku oraz szerokością przekroju opony. W naszym przykładzie wysokość boku opony stanowi 50% szerokości opony. Im mniejszy ten    stosunek, tym niższy bok.

 - oznaczą budowę opony w tym wypadku to opona radialna. Jeżeli przed średnicą znaleźlibyśmy oznaczenie np  "-" - oznaczało by to prawdopodobnie budowę diagonalną.

17 - oznacza średnicę felgi podaną w calach.  Jest to tzw wewnętrzna średnica opony, można by powiedzieć wysokość felgi.  Zatem w naszym przykładzie opony średnica wynosi 17 cali.

98 - indeks ładowności opony. W naszym przypadku 98 oznacza ładowność 750 kg na oponę. 

H  - indeks prędkości opony w naszym przypadku H oznacza 210 km/h . Maksymalna szybkość z jaką powinien się poruszać nasz pojazd na tych oponach. Przykładowe indeksy 

  Q: 160 km/h
  R: 170 km/h
  S: 180 km/h
  T: 190 km/h
  H: 210 km/h
  V: 240 km/h
  ZR: > 240 km/h
  W: 270 km/h
  Y: 300 km/h

 

 

2. Wskazówki od producenta

Drugim sposobem na odnalezienie rozmiaru naszej opony jest poszukanie informacji od producenta. Takie informacje możemy znaleźć w specyfikacji danego pojazdu czasem w dowodzie rejestracyjnym, karcie technicznej pojazdu albo najzwyczajniej możemy znaleźć to na nadrukowane na wlewie paliwa.

rozmiar-opony-specyfikacja 

 

Zakup opon to nie tylko rozmiar opony duży wybór opon różnych producentów oraz różnych zastosowań. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu ze działem handlowym sklepu . Chętnie pomożemy.

Zatem znając te parametry jak rozmiar opony możemy przejść do R18.pl - Opony szybko i tanio i zacząć wyszukiwać nasze upragnione opony. Zapraszamy do zakupów.  

 

 

Newsletter

Nowości, promocje, specjalne zniżki i kody rabatowe
na Twoją skrzynkę e-mail.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl