Szukaj opon

Składowanie opon, felg i kół

Składowanie opon, felg i kół

Możliwości składowania opon mamy dużo. Najprostszym rozwiązaniem jest umieszczenie swojego ogumienia/kół w piwnicy lub w garażu. Jeżeli nie mamy wolnego miejsca w naszym domu, z pomocą przychodzą wulkanizatorzy lub specjalne serwisy oferujące miejsce w swoim magazynie. Zostawiając koła w takich magazynach jedyne co musimy zrobić to umyć koła a resztą zajmą się pracownicy, gdzie w większości przypadków są oni przeszkoleni w technikach składowania opon, kół i felg. Nie musimy się również martwić o nasze ogumienie i zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania. W poniższym artykule przedstawię możliwości, gdzie możemy składować opony i koła oraz jak należy się do składowania przygotować.

 

Jak się przygotować do składowania opon, felg i kół

Głównym przygotowaniem do składowania naszych kół jest ich umycie. Często podczas składowania kół u wulkanizatora lub w innym serwisie za to odpowiedzialnym wulkanizator lub serwis myje te koła, jednak warto je wymyć wcześniej żeby oszczędzić kłopotu pracownikom. Opony, felgi oraz całe koła należy oczywiście umyć przed schowaniem u siebie lub oddaniem do serwisu. Sama opona powinna być umyta jak najlepiej i sprawdzić należy, czy nie powstały jakieś nowe uszkodzenia podczas jej użytkowania. Oponę możemy myć szamponem samochodowym, myjką ciśnieniową czy gąbką z mydłem. Takie czyste opony można zabezpieczyć kosmetykami do nich przeznaczonymi, pozwoli to na przedłużenie ich żywotności i utworzenie cienkiej warstwy ochronnej. Jeżeli chowamy opony do worków, powinny być one w pełni suche. W przypadku felgi również należy się przyłożyć do czyszczenia, gdyż brud z asfaltu, smoła oraz niedomyty pył z klocków hamulcowych może zostać „wżarty” w felgę i być trudny do umycia w późniejszym czasie. Na chwilę obecną wybór kosmetyków przeznaczonych do felg jest bardzo duży a sam środek jest tak zaprojektowany, żeby umył nawet starsze i zaschnięte zabrudzenia. Podczas mycia może być wymagane użycie papieru ściernego w celu domycia starego brudu, w tej sytuacji należy wybrać papier o jak najmniejszej gradacji a następnie wypolerować felgę, wszystkie te czynności można wykonać ręcznie bez specjalistycznych narzędzi. Jeżeli mogą Państwo zostawić koła, opony lub felgi u siebie a nie wiedzą, w jakiej pozycji ułożyć całe koło, felgi lub opony zapraszamy do artykułu poświęconego poprawnemu przechowywaniu wyżej wymienionych przedmiotów. W przypadku oddania kół do serwisu lub wulkanizatora, oni się wszystkim zajmą. Jeżeli zostawiamy koła w domu, warto się upewnić, że powierzchnia, na której leżeć będą koła jest czysta, w samym pomieszczeniu nie jest za wilgotno, za zimno lub za ciepło oraz opony nie będą znajdować się obok gorących źródeł ciepła.

 

Gdzie możemy składować nasze koła

Większość kierowców decyduje się na pozostawienie kół, opon czy felg u siebie w domu, zostawiając je w garażu lub w piwnicy. Coraz bardziej popularne stają się jednak salony, gdzie możemy przechować komplet kół, opony czy felgi. Możemy je zostawić również w ASO oraz u wulkanizatora a wszystko rozchodzi się wokół ceny, która potrafi być naprawdę różna. Istnieją firmy specjalizujące się jedynie w przechowywaniu opon, felg oraz kół od kierowców, a zaletą takich firm jest możliwość pokazania, jak się takie ogumienie przechowuje i rozreklamowanie siebie. Wielu konsumentów po takim oprowadzeniu decyduje się na pozostawienie w czystym magazynie wśród wykwalifikowanych pracowników i woli poświęcić 50 zł – 100 zł za komplet niż zapychać swoją piwnicę lub garaż, zwłaszcza jeżeli posiadamy więcej pojazdów. Jeżeli jednak spotkamy się z mniej profesjonalnym serwisem lub nie jesteśmy pewni do warunków panujących w magazynie, można samemu ocenić, czy warto zostawić w takiej firmie koła. W takim magazynie powinno być sucho, powinna być stała temperatura (od -5 stopni do 20 stopni), wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 70% oraz opony powinny znajdować się daleko od wszelakich źródeł ciepła. Nie należy również oddawać kół do oddania, gdzie za przechowalnie służy kawałek placu a opony są wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Takie działanie pozwala na przedłużenie żywotności takiej opony a samo oddanie kół do magazynu pozwoli nam oszczędzić miejsce u siebie.

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter

Nowości, promocje, specjalne zniżki i kody rabatowe
na Twoją skrzynkę e-mail.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl