Szukaj opon

Yokohama

Jest to jeden z producentów wywodzących się z Japonii. Historia Yokohamy sięga 1917 roku, gdy w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe stworzono markę, która zajęła się produkcją ogumienia do samochodów osobowych. Kilka lat później do sprzedaży trafiła zupełna nowość jak na tamte czasy, a także innowacyjne rozwiązanie – opony kordowe, które okazały się znacznie wytrzymalsze od opon z tkaniny, które do tej pory dominowały na rynku. Równolegle Yokohama Rubber sprzedawała pasy transmisyjne, które były wykonane z gumy.

Na przełom i duży skok w przyszłość firma nie musiała długo czekać – po opatentowaniu węża do zlewania oleju, podpisuje kontakt z największymi producentami samochodów z azjatyckiego runku – Nissanem oraz Toyotą. Od tego czasu dostarczają seryjne opony do ich pojazdów. To spowodowało, że firma uzyskała nowe fundusze, które w całości wydawała na rozwój i technologię. W kolejnych latach powstaje syntetyczna guma. Podczas II Wojny Światowej, firma angażowała się w produkcję samolotów wojskowych i sprzętu ciężkiego, jednak w latach 80-tych i 90-tych połączyła się z przedsiębiorstwami ze Stanów i Malezji, a także dokonuje fuzji małych firm specjalizujących się w produkcji gumy. Tym samym Yokohama dała wyraźny znak największemu gigantowi na rynku – Michelin, że będzie mocną konkurencją i nie boi się ryzykownych kroków.

Na tę chwilę Yokohama może pochwalić się miejscem siódmym w klasyfikacji największych producentów w branży, a także drugim co do wielkości miejscem, który dostarcza opony w Kraju Kwitnącej Wiśni. Opony Yokohama są również wykorzystywane w różnych rajdach, w których ważna jest wytrzymałość i praca w niesprzyjających warunkach.

Newsletter

Nowości, promocje, specjalne zniżki i kody rabatowe
na Twoją skrzynkę e-mail.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl