Szukaj opon

Uniroyal

Uniroyal jest jednym z pierwszych belgijskich przedsiębiorstw, które dostarczają opony na cały świat. Firma zaczęła istnieć od 1892 roku, lecz dopiero w latach 30-stych XX wieku zaczęła być dostrzegana przez konsumentów i zajmować coraz większą pozycję na rynku. Swoją dobrą jakością i dbałością zyskiwała coraz lepsze i przychylne opinie, aż w latach 80-tych zainteresował się marką jeden z największych gigantów rynkowych – Michelin. Przedsiębiorstwo z Francji przejęło część udziałów na rynek amerykański, dając od siebie doświadczenie i nowe technologie, które spowodowało prężny rozwój Uniroyal. Warto również wspomnieć, że w Europie część akcji Uniroyal przejął inny gigant rynkowy – Continental.

Uniroyal nie oferuje opon tylko dla jednego segmentu rynku, a stara się dostarczać najlepsze rozwiązania zarówno do samochodów użytkowanych na co dzień, jak i tych z półki premium. Ogumienie tej fabryki zostało uznane przeze wszystkim za rewelacyjne oceny testów na mokrej nawierzchni. Jak mało które, idealnie się prowadzą, nie wpadają w niekontrolowane poślizgi. Stąd też parasolka stała się znakiem rozpoznawczym fabryki i samych opon.

Uniroyal w 1969 roku wypuściło pierwszą oponę przeznaczoną do jazdy w deszczu – The rallye 180. Od tego czasu wiele zmieniało się w strukturach przedsiębiorstwa, jednak jedno pozostało stałe – rewelacyjne opony, które z każdym kolejnym rokiem wygrywały różnego typu testy konsumenckie. Obecnie pytając się doświadczonych kierowców o idealną oponę na mokrą powierzchnię, zdecydowana większość bez zastanowienia odpowie jednym słowem – „Uniroyal”.

Newsletter

Nowości, promocje, specjalne zniżki i kody rabatowe
na Twoją skrzynkę e-mail.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl