Szukaj opon

Pirelli

Marka Pirelli wywodzi się z pięknej i gorącej Italii, gdzie sporty samochodowe są jednym z głównych tematów codziennych rozmów. Nie bez powodu zostało to wspomniane – marka jest kojarzona głównie z rajdami samochodowymi, ale i pięknymi kobietami! Firma została stworzona w 1872 roku i ma bardzo długą historię, która rozpoczyna się od Giovanniego Pirelli, który od zawsze marzył o światowej sławie, na którą długo nie musiał czekać. W morderczym rajdzie samochodowym pomiędzy Pekinem, a Paryżem samochód korzystający z opon Pirelli wygrał wyścig i zapoczątkował złotą passę przedsiębiorstwa.

Pirelli jest uznawany za jedno z największych przedsiębiorstw na rynku. Konkuruje z Michelin czy Dunlopem, tworząc najlepszej klasy opony do samochodów, a także motocykli. W portfolio swoich klientów, którzy wybierają ogumienie Pirelli jako seryjne do swoich modeli należą m.in. Porsche, BMW czy McLaren. Produkcja mieści się w największych krajach świata – w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Chinach, Turcji, Brazylii, Meksyku, we Włoszech oraz innych państwach.

Od 2011 roku Pirelli podpisało oficjalną umowę z F1 i dostarcza opony dla zespołów, które startują w rajdach. Stąd też marka utwierdza swoją pozycję na rynku, pokazując, że ich ogumienie może osiągać zawrotne prędkości. Jednak nie tylko na rynku opon do samochodów i motorów marka jest rozpoznawalna. Od wielu lat z powodzeniem wydaje limitowane kalendarze z aktami kobiet – najczęściej pozują modelki światowej klasy, a obecność w bieżących wydaniach jest dużym wyróżnieniem, zarówno dla pozujących jak i samych fotografów.

Newsletter

Nowości, promocje, specjalne zniżki i kody rabatowe
na Twoją skrzynkę e-mail.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl