Szukaj opon

Nokian

Nokian należą do fińskiego producenta, który od lat specjalizuje się w tworzeniu opon do samochodów osobowych, ale i ciężkich maszyn (w tym leśnych), samochodów ciężarowych, autobusów oraz rowerów. Choć oficjalnie Nokian Tyres funkcjonuje od 1988 roku to historia sięga prawie stu lat wstecz, gdy powstawały pierwsze Zakłady Gumowe na terenie Finlandii. W latach 30-tych XX wieku rozpoczęto produkcję opon, w tym zaprojektowano pierwszą zimówkę, którą doskonalili przez lata, aby zaoferować idealne rozwiązanie na trudne warunki, jakie panują w kraju.

W 2014 roku Nokian Tyres wprowadził na rynek zupełną nowość, która nie tylko zrewolucjonizowała opony zimowe, ale i wypromowała markę, tworząc z niej lidera sprzedaży opon pneumatycznych w krajach skandynawskich. Ich opona zimowa z kolcami z miejsca stała się hitem sprzedaży, jak i produktem pierwszej potrzeby w krajach, w których dominuje zimny klimat. Tym samym Nokian skupiło się głównie na produkcji opon, które są przeznaczone do bezpiecznego podróżowania po Północy, choć i w środkowej Europie kierowcy coraz chętniej sięgają po ich ofertę do swoich samochodów – nie tylko osobowych, ale i ciężarowych oraz busów.

Jak przystało na producenta wywodzącego się ze Skandynawii, poza bezpieczeństwem i bardzo dobrą jakością, Nokian może się pochwalić przyjazną produkcją dla środowiska naturalnego. Liczby, jakie mówią o produkcji i sprzedaży w przedsiębiorstwie robią wrażenie. Poza sprzedażą notowaną w miliardach, firma zatrudnia ponad 4 200 pracowników w zakładach, a ich akcje można znaleźć na giełdzie helsińskiej.

Newsletter

Nowości, promocje, specjalne zniżki i kody rabatowe
na Twoją skrzynkę e-mail.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl