Szukaj opon

Goodyear

Marka Goodyear została założona w 1898 roku – to w tym czasie z linii produkcyjnej wyszła ich pierwsza opona. Początkowo skupiała się wyłącznie na oponach do wózków czy produkcji samych rowerów. Za przełomowy moment uznaje się rok 1901, gdy właściciel i założyciel – Frank Seiberling oferuje samemu Henry’emu Fordowi pomoc w wyścigach rajdowych. Tworzy dla jego auta opony rajdowe, które to.. stały się początkiem współpracy z koncernem konstruktora. Zaledwie kilka lat później wszystkie Fordy Model T wychodzą z linii produkcyjnej, wyposażone w opony Goodyear.

Marka nie skupiała się wyłącznie na produkcji ogumienia, angażując się w konstrukcje sterowców i balonów, które wkrótce są wykorzystywane przez armię Stanów Zjednoczonych podczas I Wojny Światowej. Po zakończeniu II Wojny Światowej marka powraca na rynek oraz sam tor, debiutując w Formule 1. Obecnie Goodyear jest trzecim co do wielkości producentem ogumienia na rynku światowym. Swoją ofertę kierują nie tylko do użytkowników samochodów osobowych, ale i lotnictwa, przemysłu ciężkiego czy w rajdach samochodowych.

Goodyear ma bardzo charakterystyczne logo – buty ze skrzydełkami, które nosił mityczny patronat wędrowców – Hermes. Nie bez powodu – Frank Seiberling lubił sztukę, a posąg Hermesa był jednym z jego ulubionych, który zdobił jego dom, a grafika została pierwszy raz wykorzystana w 1901 roku w reklamie prasowej. Do dzisiaj nie zastąpiono jej nowszą wersją i bez problemu wszyscy na świecie są w stanie ją rozpoznać.

Obecnie uważa się, że aż 20% sprzedaży opon samochodowych należy do marki Goodyear. Produkcja kwitnie w ponad 80 zakładach, które mieszczą się na całym świecie, a sprzedaż detaliczna jest prowadzona w 180 krajach. Do grupy Goodyear Tire & Rubber Company należy obecnie Dunlop, Fulda, Dębica, Fierce oraz Kelly.

Newsletter

Nowości, promocje, specjalne zniżki i kody rabatowe
na Twoją skrzynkę e-mail.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl