Szukaj opon

Fulda

Fulda to producent, który wywodzi się od naszych zachodnich sąsiadów – w Niemczech w 1900 roku powstało przedsiębiorstwo, które w bardzo szybkim czasie rozpoczęło produkcję ogumienia do samochodów osobowych, ale i do motocykli i rowerów. Była to decyzja dwóch biznesmenów – Beckera i Hasenclevera. Nazwa firmy pochodzi od miejscowości, w której to rozpoczęto pierwszą linię produkcji. Już po 6 latach od założenia, na rynek wprowadzono pierwszą oponę, po 15-stu latach rozszerzono ofertę o ogumienie do samochodów ciężarowych. Pod koniec lat 80-tych dodano jeszcze opony do aut, które mają napęd na dwie osie.

Firma, choć początkowo tylko z niemieckim kapitałem, w latach 60-tych weszła w szeregi jednego z największych przedsiębiorstw na świecie – Goodyear. Amerykański gigant, poza ułatwieniem w sprzedaży na całym globie, wspomógł technologicznie Fuldę, a tym samym wyprowadził ją na prowadzenie pod względem wielkości produkcji opon pneumatycznych w rodzimym kraju.

Obecnie Fulda jest pracodawcom dla ponad 1800 osób. Opony sygnowane tą marką trafiają na rynek w 28 krajach, a sprzedaż wynosi około 8 mln sztuk. Fulda poza bogatym zapleczem produkcyjnym, może pochwalić się zgodnością z certyfikatami ISO 14001, a także spełnieniem norm restrykcyjnych standardów w ochronie środowiska naturalnego podczas procesu produkcyjnego. Fulda jest doceniana przez specjalistów z rynku, a także samych klientów. Ich dobra jakość i korzystna cena przekonuje co roku do sięgania po gamę ich produktów.

Newsletter

Nowości, promocje, specjalne zniżki i kody rabatowe
na Twoją skrzynkę e-mail.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl