Szukaj opon

Dunlop

Opony Dunlop należą do brytyjskiego producenta Dunlop Tyres, który od 1888 roku jest na rynku. Wówczas założyciel J.B. Dunlop opatentował pierwsze pneumatyczne rozwiązanie w oponach rowerowych. Następnie – po wielu sukcesach w rajdach rowerowych na ogumieniu Dunlop, postanowiono otworzyć nową fabrykę i zacząć specjalizować się w oponach do samochodów. Produkcja z każdym rokiem się powiększała, mimo skandalu ze skradzionym patentem. Obecnie marka jest kojarzona z produktami z półki premium i jest bardzo chętnie wybierana przez światowej klasy producentów samochodów osobowych, a także kierowców w krajach na całym globie.

Dunlop – jak większość producentów takiej rangi, związał się ze sportem. Opony pozwalały osiągać zawrotne prędkości, o których mogli pomarzyć inni producenci, a także cieszyły się znakomitą jakością i przyczepnością. Tym samym, kierowcy samochodów czy motorów zdobywali z każdym rokiem kolejne zwycięstwa, które wyjeździli właśnie na oponach Dunlopa.

Marka nie poprzestała na laurach i cały czas udoskonalała swoje produkty. Prędkość z każdym kolejnym rokiem była zwiększana, ale i właściwości jezdne – przyczepność stała się głównym tematem badań w laboratoriach marki. Odkryto wówczas przyczyny utraty przyczepności podczas wilgoci i deszczu, nazywając zjawisko aquaplaningiem. To sprawiło, że Dunlop wprowadził do sprzedaży nowoczesne opony z autorskim bieżnikiem, który zapewniał idealną przyczepność w trudnych i mokrych warunkach, odprowadzając wodę. To zrewolucjonizowało rynek, ale i sprawiło, że marka postanowiła iść dalej tą drogą i wprowadzać udoskonalenia w kolejnych swoich produktach. Innowacja stała się synonimem słowa Dunlop. Nowe generacje ogumienia, RunFlat czy wszelkie zimowe opony SP Winter są uznawane za jedne z najlepszych dostępnych na rynku.

Obecnie opony Dunlopa są wybierane w najtrudniejszych rajdach samochodowych, w których poza wysokim indeksem prędkości, niezbędna jest bardzo dobra jakość i przyczepność w trudnych i niesprzyjających warunkach.

Newsletter

Nowości, promocje, specjalne zniżki i kody rabatowe
na Twoją skrzynkę e-mail.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl