Szukaj opon

Bridgestone

Bridgestone jest największym obecnym na rynku światowym producentem ogumienia do samochodów jak i innych pojazdów. Wywodzi się z Japonii, w której to technologia rozwija się na najwyższym poziomie, tym samym ich opony od lat nie mają sobie równych. Marka została założona w 1931 roku w Kurume. Dla ciekawostki – nazwa firmy nie jest przypadkiem. Jest to dosłowne tłumaczenie nazwiska ojca marki z japońskiego na język angielski.

Bridgestone to nie tylko ta marka, do koncernu należą również inni, cenieni i lubiani przez konsumentów – Firestone, Daytone czy Gillette. Choć początkowo właściciel zajmował się wyłącznie produkcją obuwia japońskiego, to szybko szukał dodatkowej niszy na rynku – dostarczając pierwsze opony, a także piłeczki do golfa. Marka starała się iść różnymi torami na rynku, aby dostarczać ludziom wiele niezbędnych produktów, stąd w ich ofercie znajdziemy także części samochodowe, produkty chemiczne czy nawet produkty sportowe.

Marka od lat stara się dostarczać na rynek nie tylko nowe rozwiązania, ale i śmiałe produkty, jak opona radialna dla samochodów ciężarowych i autobusów, opony bezkolcowe na zimę, która zrewolucjonizowała teorię kontroli naprężenia w ciężkich pojazdach. Choć Bridgestone dostarcza swoje produkty na średnią półkę cenową, to marka Porsche wybrala ich RE71 do fabrycznego wyposażenia limitowanej edycji 959. Od 1997 roku Bridgestone postanowiło również podbić zawody F1, początkowo o włos tracąc pozycję na podium, jednak w kolejnym roku zdobywając mistrzostwo. Fabryki ich koncernu znajdują się na całym świecie, a jedna z nich jest zlokalizowana w Polsce – w Poznaniu, a sama firma uznawana jest za jednego z najlepszych pracodawców z zagranicznym kapitałem.

Opony Bridgestone są fabrycznie dostarczane do modeli Mercedesa, BMW, Audi czy Mazdy, Hondy, Forda i Toyoty.

Newsletter

Nowości, promocje, specjalne zniżki i kody rabatowe
na Twoją skrzynkę e-mail.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl