Szukaj opon

Opony, które są dostępne w rozmiarze 225/45 R17 są zakładane do dwóch klas samochodów – tych kompaktowych, małych, których kierowcy lubią dynamiczną jazdę i nie boją się prędkości, a także do pojazdów w segmencie D. Jest to oznaczenie dla samochodów rodzinnych, które są nieco większe, znajduje się w nich miejsce dla 5 osób oraz mają przestronne bagażniki. W tym rozumieniu, możemy wyróżnić przykładowe marki i modele, które najczęściej poruszają się na oponach 225/45 R17: Alfa Romeo Giulietta, BMW w serii 3 oraz Z4, Mercedes klasa C oraz CLK czy Peugeot 308, Honda Accord, a także Mazda 6.

ECE-R 30 to przepisy, które obowiązują w całej Europie i mówią o tym, w jaki sposób oznaczać opony, aby były one zrozumiałe w odczytywaniu. Przede wszystkim, wszelkie parametry powinny znajdować się na oponie – po boku w postaci liczb i liter.

W przypadku rozmiaru 225/45 R17 powyższe liczby informują o:

225 – liczba ta oznacza szerokość opony, wartość zawsze jest opisywana w milimetrach. Mówi nam o odległości, jaka jest między ścianą zewnętrzną, a wewnętrzną opony. Biorąc za przykład powyższą wartość, można zauważyć, że opona ma 225 mm między ściankami.

45 – wartość wyrażamy w punktach procentowych, a mówi o profilu opony (stosunek szerokości do wysokości opony).

R – oznacza budowę opony. Litera R oznacza, że opona ma kształt radialny, a jednocześnie najbardziej popularny na rynku.

17 – wyrażana w calach średnica felgi.

  • Zobacz jak odpowiednio dobrać oponę do twojego auta.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl