Szukaj opon

Rozmiar 215/55 R16 daje kierowcom bardzo duży wybór. W ofertach można wybierać, kierując się nie tylko korzystną ceną, którą znajdziecie w naszym sklepie internetowym z oponami, ale także samymi parametrami. Relacja jakości do ceny to najlepszy sposób na wybór odpowiedniego ogumienia do swojego samochodu. Ten rozmiar najczęściej jest zakładany na takie auta jak: Alfa Romeo 159, Opel Vectra czy Volkswagen Passat.

ECE-R 30 to przepisy, które obowiązują w całej Europie i mówią o tym, w jaki sposób oznaczać opony, aby były one zrozumiałe w odczytywaniu. Przede wszystkim, wszelkie parametry powinny znajdować się na oponie – po boku w postaci liczb i liter.

W przypadku rozmiaru 215/55 R16 powyższe liczby informują o:

215 – ta liczba mówi o szerokości opony, którą mierzy się w następujący sposób. Po naciągnięciu ogumienia na felgę, sprawdza się położenie dwóch skrajnych punktów na oponie – na ścianie zewnętrznej oraz wewnętrznej. Wartość jest zawsze wyrażana w milimetrach. W tym przykładzie opona ma szerokość 215 milimetrów.

55 – profil opony sprawdzamy poprzez stosunek szerokości do wysokości, wyrażane w procentach.

R – radialna konstrukcja opony. Specjaliści na rynku uważają, że taką konstrukcję ma nawet 90% opon do samochodów osobowych, które znajdują się obecnie w sprzedaży.

16 – oznacza rozmiar felgi, na jaką można naciągać oponę. W tym przypadku mowa o 16 calach.

  • Zobacz jak odpowiednio dobrać oponę do twojego auta.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl